Aloes
Nazwa botaniczna to: Aloe barbadensis miller. Jest to bylina pochodząca z terenów Afryki i Azji Mniejszej. Spotkać ją można głównie w suchych obszarach Afryki, Azji, Europy i Ameryki. Wysokość dochodzi do 80 cm. Liście: trójkątne, mięsiste z ząbkowanymi brzegami w kolorze szarozielone. Kwiaty są żółte.
Historia
Znany od wieków wyciąg z liści aloesu stanowi naturalny preparat ochronny, łagodzący i wzmacniający siły obronne organizmu. Zastosowanie aloesu do celów medycznych, kosmetycznych, ochronnych znane jest od stuleci. Już ponad 2000 lat temu właściwości te doceniali starożytni. Zastosowanie medyczne znane było w starożytnej: Grecji, Egipcie, Indiach, Meksyku, Japonii i Chinach. Aloes był używany przez królowe egipskie Nefretete i Kleopatrę, które używały go regularnie jako środka odmładzającego i poprawiającego urodę. Aleksander Wielki, Krzysztof Kolumb stosowali go jako środek do leczenia ran żołnierzy. Na początku IX wieku stosowany był jako środek na przeczyszczenia, a w połowie lat 30 XX wieku został skutecznie użyty w leczeniu przewlekłych i ciężkich popromiennych zapaleń skóry.
Znany głównie z łagodzenia problemów skórnych. W przebiegu oparzeń, podrażnień, alergii wykorzystywany jest często w różnego rodzaju preparatach ochronnych na skórę.
Należy jednak pamiętać, że działanie aloesu nie ogranicza się tylko do skóry.
Dzięki swoim unikalnym właściwościom aloes przyspiesza spalanie i wspomaga odchudzanie. Wpływa na każdym poziomie na przemianę materii w organizmie. Począwszy od trawienia i wchłaniania w jelitach do energetycznych przemian komórkowych. Aloes jest silnie działającym środkiem naturalnym, dlatego nie należy go przyjmować na stałe. Najlepiej jest zastosować aloes w formie kuracji wiosną i jesienią.
Czytaj więcej :
Preparat GardVit A+E spray obok aloesu zawiera również witaminy A i E.